Posted By
Cíl letošních Vánoc? Odpočiňte si a užijte si čas s rodinou.

Začněte včas a pomalu

Úklid nemusí být noční můra. Klidně začněte už v létě, nějaké to vymývání kuchyňské linky či vrchních polic už můžete mít hotové dopředu. Na konec listopadu si nechte okna, vyperte záclony a rovnou je můžete vyzdobit světýlky. Pokud chcete ušetřit trochu peněz, adventní věnec si můžete vyrobit, není to nic složitého nebo si pořiďte trvanlivý.

dekorace_v_bytě

Příští rok to oceníte, protože postačí dokoupit pouze svíčky. Téměř všechny dekorace si s trochou šikovnosti můžete vyrobit, stačí nastříhat chvojí, posbírat šišky v lese a nakoupit vhodný umělý materiál. Pořídit můžete i vánoční látky https://www.prima-obchod.cz/produkty/latky/vanocni-latky a vyrobit z nich například originální prostírání. Inspiraci najdete na internetu nebo v televizních pořadech.

Pečte s rozumem

Určitě se vám to stalo nejednou. Když jste hledali dózy na cukroví, objevili jste v nich ještě loňské rohlíčky a pracny. Když byste spočítali, kolik času vás to stálo, o penězích ani nemluvě, mohli jste si užívat víc klidu na nějakých trzích se svařeným vínem v ruce. Proto to letos udělejte jinak. Nepečte kila cukroví, udělejte jen pár kousků od každého, dobře ho schovejte, aby vám ho rodina nesnědla ještě před Štědrým dnem a užijte si víc pohody. Pusťte si pohádky, nalijte si vaječný koňak a dejte nohy na stůl. Nejste přeci žádný pekař.

Vánoce jsou svátky klidu

Dvacátého čtvrtého prosince usednete k večeři celá zpocená, uhnaná a nejvíc se těšíte, až se pořádně vyspíte. Ale tak by to přeci být nemělo. Na Vánoce se těšíme celý rok. Ten kouzelný večer plný magie si přece chcete pořádně užít.

vánoční_pohoda

Však Ježíšek se taky narodil ve chlévě a myslíte, že by mu vadilo, že nemáte zrovna utřený prach a vyluxováno? Vánoce byste si měli především užít, být se svou rodinou a navzájem se obdarovat maličkostí, která bude od srdce. Dívat se, jak si děti hrají s novými hračkami a večer společně usnout u pohádky Tři oříšky pro Popelku. Stačí být spolu.