Posted By
Aby stěhování v Praze klaplo podle plánu

Plánujete stěhování v Praze Stehovani-mamut.cz a řešíte, zda oslovit stěhováky, anebo to zkusit sami? Obě možnosti jsou v zásadě správné, jde jen o to, myslet na „zadní kolečka“ a domýšlet do důsledku různé varianty a situace, co by se mohlo přihodit a nepříjemně vás zaskočit.

Co by vás mohlo při stěhování zaskočit

Sousto v hrdle – to byl jen žert, samozřejmě není dobrý nápad jednou rukou přikusovat svačinu, druhou rukou držet šatní komodu a s kamarádem ji v tu chvíli přenášet po schodech. Zvláště při stěhování byste měli jíst v poklidu, protože špatné trávení, nadýmání a žaludeční potíže jsou zrovna v této chvíli nejméně vhodné.

prázdná kartonová krabice

Nemoc – představte si situaci, že se musíte nebo chcete vystěhovat v přesném termínu, stanoveném např. měsíc dopředu, vše máte sbaleno, připraveno k nakládce a den před přestěhováním ulehnete s horečkou a angínou do postele. Většinu chorob bychom neměli přecházet a navíc v takovém stavu stěhovat cokoli svépomocí prostě není možné. Chcete-li se přestěhovat sami, měli byste s podobnými alternativami počítat a mít v záloze nějaké rezervní řešení. Jestliže ovšem sázíte na solidní stěhovací firmu, tam je přesné datum závazné a i když vy onemocníte, nebude se vás týkat ten největší nápor. Stěhováci vám nanosí do bytu vše, jak si přejete, mohou zprovoznit domácí spotřebiče, smontovat nábytek včetně vašeho lůžka a vy můžete klidně ulehnout na novém působišti a v klidu se vymarodit.

krabice plné věcí

Nespolehlivý kamarád – stěhování svépomocí je mnohdy závislé na cizí osobě, pokud to zrovna není někdo z rodiny, která vám pomůže s nakládáním sbalených věcí na přívěs nebo do útrob dodávky. Onemocnět může i kamarád, ale co bývá horší, jestliže je nespolehlivý a prostě vám akci den předem bez omluvy odřekne. Jak už bylo řečeno, u stěhovacích firem se nic takového nestává, a pokud ano, pak jen z vážných technických důvodů, a obvykle se to dozvíte v předstihu, abyste mohli objednat jinou stěhovací firmu.