Posted By
Bezpečnost za volantem

Jízda autem je vždy tak trochu risk, protože nehledě na to, jaký jste řidič, nikdy neovlivníte, jak budou řídit ostatní, nebo co se vám připlete do cesty. Existují však věci, které ovlivnit můžete, a zajistíte si tak bezpečnější jízdu. Které to jsou?

Viditelnost

Špatná viditelnost je důvodem mnoha dopravních nehod. Když vám slunce svítí do očí, nebo když jedete po tmě cestou, která není dostatečně osvícená. Ještě hůř jsou na tom pak řidiči s citlivým zrakem, nebo lidé šeroslepí. Ačkoliv ve slunečný den můžete použít klasické sluneční brýle, není to ochrana dostatečná. Co si tedy pořídit, abyste za volantem lépe viděli? Nejlepším řešením jsou obruby s funkčními skly Luxbryle.cz. Jedná se vlastně o druh brýlí se třemi vyměnitelnými druhy sklíček. Modrá polarizační sklíčka s vysokým UV filtrem odstraní oslnění, černá polarizační sklíčka odstraní oslnění a také zjasní obraz, a oranžové polarizační sklíčko pro řízení v noci. Tato šikovná vychytávka vás vyjde cca na 800Kč, a zakoupíte ji hned v několika provedeních v internetovém obchodě LUX brýle.

z okýnka auta vystrčená ruka

Správná a suchá obuv

Při řízení bychom měli používat obuv, ve které dobře nahmatáme pedály, a nohy nám z nich nebudou sjíždět. Lodičky, pohorky, nebo žabky takovou obuví nejsou. Ideální jsou pak například tenisky, nebo pevné sandále. Můžete mít v autě nachystané boty přímo na řízení, a po příjezdu se přezout. Rovněž dbejte na to, aby byly podrážky vašich bot suché, aby neklouzaly po pedálech, a vám například nesjela noha z brzdy v nevhodnou chvíli.

doprava v centru města

Volant

V létě může být volant rozpálený, což způsobí, že se vám bude špatně držet. Pro takový případ si však můžete jednoduše pořídit návlek na volant. Nestojí moc a udělá vám velkou službu.

Pohyb

Pokud v zimě jezdíte zabalení v obrovské, neforemné bundě, možná děláte chybu. Pohotové reflexy jsou totiž důležité, a bunda vás v takovém případě může zpomalovat. Pro příště si raději pět minut před odjezdem nastartujte auto a nechejte puštěné topení. Poté si v autě bundu sundejte.