Posted By
Bulharsko, vhodné místo pro rodinné dovolené

Bulharsko už ušlo dlouhou cestu v oblasti přímořského cestovního ruchu a za poslední roky se do obnovy a modernizace přímořských resortu nainvestovaly velké finance a na službách a celkovém komfortu pobytu je to citelně znát.

A s levnými letenkami burgas bude rodinná dovolená i za přijatelné ceny. Sezóna ještě nekončí, i v září je ještě v Bulharsku krásně a užijete se nepřeplněné pláže, teplé moře, milý personám a výtečnou kuchyni.

Na letišti to začíná

Burgaské letiště leží asi 9 km na sever od města Burgas, je to na půl cesty mezi Burgasem a Pomoriem. Hned opodál je malá vesnice Safarovo.

Letiště není nijak velké, ale kolem je spousta parků a ty vytváří příjemnou atmosféru. V hale je pro turisty směnárna. Přibližně každou půl hodinu jede z letiště do Burgasu městský autobus.

Z Prahy létají do Burgasu převážně charterové linky a o letenky je zájem, tak kdo chce létat levně, musí se výběru letenek věnovat.

Bulharsko

Slunečné pobřeží

Slunečné pobřeží se nachází asi 35 km od Burgasu. Na návštěvníky čeká přes 8 km dlouhá pláž s pískem zlaté barvy a pozvolna se svažujícím pobřežím do vody. Kromě vodních radovánek místo nabízí sportovní vyžití a kulturní podniky. Po letovisku jezdí minivláček.

Burgas

Burgas

Burgas je rozlehlé město, kde žije asi 200 tisíc obyvatel. Je to významné centrum jihovýchodní části země a sídlí zde správní budovy, kulturní centra a peněžní instituce. Pro návštěvníky je zde rozlehlá pěší zóna, která je po stranách obklopená velkým množstvím obchodů všeho druhu. Na své si přijdou i gurmáni a určitě si vyberou v množství restaurací národní i mezinárodní kuchyně, které se v centru města nachází. Centrum je od moře oddělené velikým udržovaným parkem a divadlem pod širým nebem. Kromě lodní dopravy a rybolovu je také turismus významným podílem zdrojem příjmů, a proto je o turisty dobře postaráno.