Posted By
Cvičíme pilates

Na první pohled to vypadá lehce, ovšem nejde rozhodně o nějakou „línou disciplínu“. Proč pilates vyzkoušet? Jak nám může být prospěšný?

cvičení pilates

Vnímáme intenzivně své tělo

Celosvětově pomohla rozšířit toto cvičení kniha, jejímž autorem je Joseph Pilates. Pojmenoval ji „Kontrola“. Je to název výstižný. Když ho cvičíme, soustředíme se na své tělo, pohyby kontrolujeme a provádíme je vědomě. Podporujeme spolupráci hlavy se zbytkem těla. Naučíme se spoustu dovedností velice prospěšných celému organismu. Jak dýchat do břicha nebo do zad, jak posílit hluboké vnitřní svaly, posílit pánevní dno či správně protáhnout a vytáhnout páteř. Pomůže nám to bavit se mnoha nepříjemných zdravotních problémů.

 

Zapomeneme na starosti a stres

Při cvičení musí náš mozek kontrolovat správnost provádění jednotlivých cviků, kontrolou dýchání. Hlava se „vyčistí“ a zbavíme se každodenních pracovních i domácích starostí a stresu.

kliky na silnici

Cvičit se dá skoro všude

Toto cvičení není vůbec náročné na vybavení ani na čas. Lze ho provádět ve skupině na lekci i sami v klidu doma. Je skvělou aktivitou například pro maminky malých dětí, které od nich nechtějí nebo nemohou odcházet. Prostě cvičí, když mrňous spí. Pilates můžeme provozovat jako sport doplňkový k naší hlavní sportovní činnosti. Návyky a znalosti správného držení těla, které nám cvičení dává, využijeme i v „normálním životě“, mimo sportoviště. Našemu tělu velice prospěje správný postoj, způsob sezení i chůze. Budeme mít „zažité“ správné pohyby při práci, při zvedání břemen, dětí a podobně.

 

Lepší prožívání sexu

Velmi příjemným bonusem, který pravidelné cvičení pilates přináší, je kvalitnější sex. Vnímáme ho lépe my, ale s námi i náš partner. Cviky podporují posílení a prokrvení potřebných oblastí těla, především oblast pánevního dna. Takové zkušenosti popisuje a potvrzuje mnoho žen. Tak proč to také nevyzkoušet?