Posted By
Děti touží vlastnit nějaké živého mazlíčka

Je zvláštní, že se tento jev projevuje již v dětství, jak by snad v genech kolovala taková nadvláda nebo autorita nad něčím, touha něco vlastnit a starat se o to. Jenomže na začátku je tak pevné přesvědčení, které samozřejmě přechází v každodenní rutinu a pomalu začne nadšení ochabovat.
křeček v domečku
První dny jsou protkané naprostou horlivostí a snášením různých darů, hraček a přílišnou pozorností. Později můžeme ale zjistit, že bez vaší péče by se to dále neobešlo. Proto je přímo žádoucí vybírat zvířecího kamaráda uváženě, než dát na dětské nářky, sliby a touhy. Každý zvířecí tvor má právo na důstojné zacházení, lásku a přijetí. Ne ale každý je vhodný do rodiny, která má například velmi málo času na procházky s pejskem nebo je zde někdo z členů alergický na srst, případně na jiné látky. Touha se musí tak trochu upravit a přehodnotit. Podle toho je pak dobré vybrat zvířecího kamaráda, který bude dělat společnost všem a nebude zároveň na obtíž.
bílá myš

Každý potřebuje mít svoje zázemí

Každý živý tvoreček, kterého si pořídíme do své domácnosti, nutně potřebuje naši pomoc a péči. Aby se cítil skutečně jako člen rodiny, potřebuje mít vyhrazený jen jeho koutek pro to nejnutnější bydlení. Hodně záleží na druhu chovaného zvířecího miláčka. Někteří musí být zavření v akváriu nebo teráriu, jejich volnost po bytě by skutečně nikomu neprospěla. Mnohým postačí prostorná klec.
krysa v kleci

Například nám nabízí několik velikostí i provedení. To je pak i zábava vybírat. V dnešní době se vyrábí již i v barevném provedení, tudíž se stanou zároveň doplňkem do našich domácností. Samotná klec by měla být vybavena domečkem, kde se může schovat, krmítkem, napáječkou a hracími prvky podle druhu zvířátka. Důležitá bude samozřejmě podestýlka a pozor ani zde není vhodný každý druh steliva. Pokud chceme dopřát jen to nejlepší, je skutečně od věci se zeptat odborníků, jak vybavit nejlépe všechny prostředky. Jedině pak bude spokojená celá rodina, včetně zvířecího kamaráda.