Posted By
Folie a plachty různého druhu

Každý domácí zahradní bazén potřebuje být chráněný z mnohých hledisek. Zde najdete různé druhy bazénových plachet.

Tato kategorie nezahrnuje pouze jeden typ bazénové plachty. Jedná se o různé druhy, které můžete potřebovat před instalací domácího zahradního typu, nebo v průběhu jeho používání v letní sezóně.
hrátky v bazénu

Folie se dají roztřídit na několik druhů, dle typu použití:

1. Před instalací budete potřebovat geotextilii. Tato geotextilie je jakousi podložkou pod váš zahradní bazén. Chrání dno před protržením a před nežádoucími projevy. Tvoří jakousi bariéru mezi dnem a půdou. Instaluje se na jemně prosetý písek a vytváří další potřebnou ochrannou vrstvu. Je z kvalitního materiálu, který má dlouhou životnost. Jestli si myslíte, že se jedná o nějakou běžnou textilii nebo o běžnou folii, tak to nemáte pravdu, protože materiál je speciálně přizpůsoben tomu, aby odolával plísním, jež se běžně v povrchu země nacházejí a mohou se o to více vyskytovat právě na vlhkých místech u dna. Odolává také působení škůdců, mikrobům, bakteriím a mnohým dalším nepříznivým prvků, které jsou obsaženy v přírodním podkladu.

2. Jako další se často používají krycí folie. Ty pomohou zamezit nečistotám, aby padaly do vody. Krycí folie se používají běžně přes sezónu. Zakryjete s nimi hladinu v noci, nebo i ve dne. Často se dávají například, když je škaredé počasí a pár dní se nekoupete. Ideální také na noc, aby do vody nepadaly vlivem okolního prostředí větvičky poletující tráva, prach nebo pyl či hmyz, který právě velice často do vody zabloudí.
kočka u bazénu

3. V neposlední řadě je dobré myslet také na teplotu vody, takže pokud se rádi koupete ve vodě, která má ideální teplotu, tak je výhodné zvolit solární folii. Ta má za úkol chránit vodu a hladinu před nečistotami, ale navíc má v sobě zabudovány UV stabilizátory, kterými dokáže přenášet teplo ze slunečního záření přímo do vody. Musí ležet na hladině, a proto je dobré vybrat si velikost přesně podle toho, jaký rozměr bazénu doma máte.

Všechny tyto produkty se nabízí v klasických rozměrech a různých stylech, takže zde najdete folie v černé, modré nebo transparentní bílé. Dále je možnost vybrat si kruh, ovál, poloovál či jiné typy a velikosti rozměrů. V případě, že byste nenašli přesně ten rozměr, který potřebujete, je možné obrátit se na nás a objednat si folii s nestandardními rozměry.