Posted By
Huawei P9 Lite Mini

Tento mobil vyřešil cenový problém vlajkové P9, která pro normálního uživatele nebyla moc levná. Huawei P9 Lite Mini je o dost levnější, lehčí a trošku menší. Zároveň není nijak výrazně znehodnocen oproti již zmíněné vlajkové lodi
dotyková obrazovka
Vzhled
Celkově je telefon opravdu krásny. Obsahuje 2,5D sklo, které má zahnuté okraje, takže je hezčí, než klasické hranaté. O ergonomii zde není pochyb. Celé to podtrhávají kovové prvky, takže na levný plast můžeme v klidu zapomenout. Záda mobilu nejsou nijak kluzká, takže se i příjemně drží. Pro někoho je právě menší rozměr výhodou. Potřebná boční tlačítka a čtečka otisku prstu jsou umístěny na dobrém místě, a proto jdou pohodlně používat.
Fotoaparát
Na zadní straně najdeme 13 megapixelový fotoaparát a na předku 5 megapixelový. Zezadu je kombinovaný s LED bleskem, takže si poradí i s horšími světelnými podmínkami. Senzor má vysokou světelnost, a proto zachytí výrazně více světla.
Baterie
I tady není Huawei nijak pozadu, protože má baterii s velkou kapacitou, tedy 3 021 mAh. Výrobce udává výdrž až 15 hodin přehrávání HD videa. Ovšem je dobré baterii dobře nabíjet, jako u všech telefonů, aby nám vydržela co nejdéle. Proto se nabíjí až okolo 10% výdrže. Pokud budete baterii nabíjet každý den už pří 80% životnost se hodně zkrátí a časem se nafoukne, takže časem budete muset koupit novou.
mobil huawei
Hardware
Někdo tvrdí, že hardware je trochu horší, ale já jsem za tu cenu spokojený.  Určitě dražší modely na tom budou lépe, ovšem v této kategorii ho jde jenom doporučit. Procesor Qualcomm Snapdragon 425 Quard Core má 1,4 Ghz, což nyní není nijak závratné číslo. Paměť RAM dosahuje kapacity 2 GB. Vnitřní paměť 16 GB je do začátku hodně. Při vložení microSD karty získáte opravdu ostatek místa. Nesmíme zapomenout na reproduktor, který dosahuje opravdu vysoké hlasitosti. Proto si dávejte pozor na svůj sluch.