Posted By
Investování

Inflace je naprosto přirozená a v našem ekonomickém systému se s ní zkrátka musí počítat. Nicméně za poslední roky se zvedla opravdu hodně a mnoho lidí to vyděsilo. Vaše úspory díky ní ztrácí hodnotu poměrně rychlým tempem.

Asi nikdo z nás nechce o své úspory přicházet. Dnes už neplatí moudra naši prarodičů o schovávání hotovosti pod polštář. To rozhodně není bezpečná cesta. Naopak máte jistotu, že vaše peníze ztratí hodnotu. Inflace vám je bude rok po roce užírat, a nakonec vám skoro nic nezbude.

investice

Nejúčinnější zbraní proti inflaci je určitě investování. Možná se tady zarazíte a budete si říkat, že to není nic pro vás. Možná máte investice zažité jako něco velmi složitého, co se týká jen bohatých a ekonomicky vzdělaných lidí. Tohle dnes už ale také neplatí. Investovat může naprosto každý a všechny potřebné informace si můžete dohledat na internetu. Navíc o financích existuje spoustu užitečných knih a materiálů. Ale všechno se dá zvládnout a nemusí to být zase tak složité.

Pro začátek se budete muset pár věcí naučit, to je pravda. Určitě kvůli tomu ale nemusíte chodit na vysokou školu nebo si platit předražené kurzy. Najděte si na Youtube videa o investování. Zjistěte si, co znamenají základní investiční pojmy.

peníze

Investování vám může skutečně změnit život a nepotřebujete k tomu ani statisíce měsíčně. Budou vám stačit menší částky, které můžete investovat pravidelně. Jako začátečníci se nepouštějte do ničeho složitého. Své peníze můžete vložit například do cenných kovů nebo do ETF fondů. Ty jsou dobře diverzifikované, mají nízké poplatky a jsou dostupné u mnoha brokerů.

Když se ve světě financí a investic trochu zorientujete, bude na čase porozumět grafům. Podívejte se na náš web a zjistěte, jak s price action Tradecz začít. Pokud pochopíte, jak svět investic funguje a naučíte se grafům rozumět, můžete své peníze snadno zhodnotit a porazit inflaci.