Posted By
Jak vybavit dětský pokoj – tohle je úkol pro opravdové mistry

Vybavit dětský pokoj může dát pořádně zabrat. Každý pokoj je jiný a měl by se vybavit podle konkrétních potřeb dítěte. Nevíte si rady? Nechte si poradit.

Jak vybavit dětský pokoj – tohle je úkol pro opravdové mistry

Vybavit dětský pokoj není žádná legrace, člověk musí myslet na potřeby konkrétního dítěte a také se musí řídit podle jeho věku. Je však nesmysl vybavovat pokoj pro malé dítě a nemyslet při tom do budoucnosti. Dítě rychle roste a s věkem se mění také jeho potřeby. Žádný ideální návod na vybavení dětského pokoje tak v podstatě neexistuje. Pokud si přece jen nevíte rady a tápete v tom, co všechno by v pokoji dítěte nemělo chybět, obraťte se na odborníka. Ti mají vždy více nápadů a navíc dětské potřeby znají dokonale.

batu-s-room-1315064

Co nesmí v království dítěte chybět

I když je každé dítěte jiné, jsou jistá pravidla, kterým by se každý rodič měl řídit. O tom, že dítě potřebuje především kvalitní postel, není pochyb. Samozřejmostí je i šatní skříň a šuplíky či skříňky pro uložení hraček a ostatních věcí. To ostatní se liší podle věku dítěte. Menší děti by měly mít více prostoru pro hraní, ty větší zase dostatek místa na školní psací stůl. Důležité je také dostatečné osvětlení pokoje, vhodné jsou koberce, ale také dekorace. Každé dítě má rádo jinou barvu, má své vlastní hrdiny a v tomto duchu je pak dobré pokoj zařizovat. Je toho dost a pokud nechcete na nic zapomenout, nechte se inspirovat profesionály. Jejich návrhy dětských pokojů vám práci rozhodně usnadní.

baby-4-1232186

Útulně ale také účelně

Právě proto, že dítě velmi rychle roste je nesmysl pořizovat dětský pokoj a nemyslet při tom na budoucnost. Určitě nebudete několikrát celý pokoj obměňovat, jinak malovat a měnit veškerý nábytek, než dítě odroste. Proto i při výbavě pokoje pro malé dítě myslete na to, že vám jednou vyroste. Postýlka se za postel dá vyměnit snadno, ale bude se vám chtít měnit i to ostatní? Určitě ne. Proto na to jděte chytře, volte barvy takové, které se dítku budou líbit i třeba za tři roky. Halit tak pokoj do křiklavě růžové nebo jej udělat celý modrý není to nejlepší řešení.

Podobně je to i s nábytkem a ostatním vybavením. Malé drobnosti se dají vyměnit snadno, vsaďte tak na malé detaily a dekorace.