Posted By
Je dobré, pokud stěhování těžkých břemen provádíme sami?

Říká se, že je lepší vyhořet, než se stěhovat. A v mnoha případech to může být s nadsázkou i pravda. Je fakt, že při změně bydliště často objevíme i předměty, které jsme považovali za ztracené nebo o kterých jsme vůbec netušili, že je máme.

Přesto to není jen prohledávání veškerých koutů a objevování ztracených pokladů. Nedílnou součástí je obvykle také převoz nábytku, tedy pokud se nestěhujete do již plně zařízeného domu či bytu. A pokud máte starý, masivní a těžký nábytek, který jste zdědili například po babičce, místo dřevotřískových slepenin například z IKEY, pak může být jeho přemístění věcí téměř nemožnou.

stehovani1

Jak tedy vyřešit stěhování těžkých břemen https://www.odnesto.cz/stehovani-tezkych-bremen/? V zásadě máme dvě možnosti: buď jej můžeme přestěhovat vlastními silami, nebo si zavolat specializovanou firmu. Obojí má samozřejmě své výhody i nevýhody, a je jen na nás, jaký způsob zvolíme.

V prvním případě, kdy se o přesun pokusíme sami, musíme počítat s tím, že nemáme profesionální vybavení. Hrozí tedy možnost, že se nábytek během přepravy poškodí, například poškrábáním či odřením o pásy, kterými bude spoután.

stehovani2

Také je zde otázka samotného přesunu do nákladního automobilu, kdy může velmi snadno dojít ke zranění. Je také třeba počítat s tím, že bude nutná spoluúčast několika fyzicky zdatnějších lidí. Nelze počítat s tím, že jej například snesete ze schodů úplně sami.

Na druhou stranu, pokud zvolíte pomoc některé ze stěhovacích firem, pak je nutné počítat s tím, že ta si za své služby nechá zaplatit. Je dobré ji také předem prověřit, neboť zdaleka ne všechny firmy jsou stejně profesionální a odvedou stejně dobrou práci. Je proto dobré si před konečným výběrem sehnat recenze od lidí, kteří již jejích služeb využili.

V konečném důsledku však záleží pouze na vašich schopnostech a zkušenostech a také na tom, jak moc je onen nábytek cenný. Je tedy dobré všechny tyto věci uvážit a na základě toho se rozhodnout.