Posted By
Kolik stojí prvňáček?

Pokud máte doma předškoláka a chystáte se nakupovat učební pomůcky, připravte se, že budete muset sáhnout trošku hlouběji do peněženky. Neklesejte ale na mysli. První třída je, co se financí týče nejnáročnější. Pořizujete totiž všechno nové. Další roky už takovou zátěží nebudou.
kresba školáků
Co vše bude vaše ratolest do první třídy potřebovat?

1. Aktovkaje tou nejvíc finančně náročnou položkou pro rodiče každého prvňáčka. Je dobré se výběru skutečně pověnovat a vybrat tašku takovou, která bude ergonomicky tvarovaná, bude mít polstrované a nastavitelné popruhy. Pokud bude aktovka vybírána s ohledem na tyto parametry, je velice pravděbodobné, že její nošení bude vašemu dítku příjemné a nebude nijak škodit jeho zádíčkům. Určitě nechte také toho človíčka, který ji bude nosit na zádech zasahovat do výběru.
Cena: cca 2.000Kč


2. Penál. Tam už záleží spíše na preferencích každého dítěte. Jednomu se líbí jednopatrový, dalšímu dvoupatrový a ti největší fajnšmekři chtějí čtyři patra. Holčičky růžový s princeznami, kluci modrý s auty. Nechte proto výběr na školáčkovi a vy potom zkontrolujte kvalitu toho vybraného.
Cena: cca 300Kč (skutečně však záleží na kvalitě a např. počtu pater)


3. Přezůvky. Bez nich se vaše dítko ve škole prostě neobejde. Všichni si určitě pamatujeme ty rozzuřené školníky, honící nás, nezbedné školáky bez přezůvek po chodbách.
Cena: cca 200Kč


4. Psací potřeby. Penál už prošel schvalovacím procesem. Teď je třeba ho ještě vybavit.
Určitě v něm nesmí chybět pastelky (nejlépe trojhranné. Ty se totiž dětem lépe drží), guma, pravítko o délce 20cm, ořezávátko, tužky různých tvrdostí nebo např. nůžky (s kulatou špičkou)
Cena: cca 250Kč


5. Výtvarné potřeby. I výtvarná výchova bude jedním z předmětů v první třídě. Pořiďte tedy různé druhy štětců, barevné fixy, voskovky, temperové barvy, vodové barvy, školní křídy, plastelínu atd. Přesný seznam samozřejmě dostanete ve škole
Cena: cca 500Kč

matematické příklady

Malý předškolák tedy učiní vaši peněženku lehčí o částku, která může přesáhnout zhruba 3tisíce korun za předpokladu, že pořizujete průměrnou kvalitu potřeb a pomůcek. Pokud budete koukat také na současné trendy a přihlížet k nim při nákupu, počítejte s tím, že částka může být vyšší i o stovky korun.