Posted By
KULTURA PAŘÍŽE

Paříž je hlavní město Francie. Zároveň je také kulturním, obchodním a politickým centrem. Paříž je nejen město zamilovaných, ale i kulturní Mekka, která stojí za návštěvu. Co všechno si můžete v tomto slavném městě prohlédnout? Co jiného kromě slavné Eiffelovy věže můžete navštívit?
Pařížské zámky

Katedrála Notre-Dame

Všichni jistě známe film Zvoník u Matky Boží. V tomto filmu se jedná právě o katedrálu Notre-Dame. Zde si můžete prohlédnout nádhernou gotickou architekturu.

Pantheon

Je stavba, ve které jsou uloženy ostatky slavných francouzských umělců jako Victor Hugo, Alexandre Dumas starší či Marie Curie-Skłodowská jako jediná žena.
cestování po Paříži

Bazilika Sacré-Cœur

Tato stavba je římskokatolický farní kostel, který naleznete na vrcholku kopce Montmartre.  Jedná se o jeden z nejvýraznějších pařížských monumentů. Jde o druhou nejnavštěvovanější památku Francie po katedrále Notre-Dame  a také o významné poutní místo.

Vítězný oblouk

Vítězný oblouk nechal postavit Napoleon Bonaparte, a to jako připomínku svého vítězství v bitvě u Slavkova.  Oblouk najdete na náměstí Place Charles-de-Gaulle. Uvnitř dokonce naleznete malé muzeum, které se zaměřuje na historii tohoto objektu. U Oblouku také každoročně končí slavný cyklistický závod Tour de France.

Louvre

Kdo by neznal muzeum Louvre a slavnou Monu Lisu. Toto muzeum najdete v palácovém komplexu Palais du Louvre, které dříve bývalo sídlem králů. Hlavním vchodem do muzea je věhlasná skleněná pyramida.

Invalidovna

Jedná se o komplex budov, kde můžeme nalézt Muzeum Armády, vojenskou nemocnici a domov pro válečné veterány. Právě domov pro veterány byl původní účel tohoto komplexu. V dnešní době se jedná především o místo posledního odpočinku největších válečných hrdinů Francie.

Eiffelova věž

Ten, kdo zavítá do Paříže prostě nemůže vynechat návštěvu Eiffelovky. Tato ocelová věž měřící 324 metrů je nejznámější dominantou Francie.