Posted By
Mladí cestujte a poznávejte

Těžko říci, zda si to mladí lidé uvědomují, ale dnešní mládež má neuvěřitelné možnosti, které předchozí generace buď neměli vůbec, nebo se k nim jen obtížně dostávali. Například taková oblast cestování. Mladí lidé mají zcela jedinečné možnosti třeba v oblasti studia nebo zaměstnání v zahraničí. V rámci studijních pobytů Erasmus mohou mladí studenti studovat v zahraničí, naučit se jazyk a ještě poznat život v cizí zemi a to vše buď zadarmo, nebo za velmi malý peníz. Podobně je to také v oblasti zaměstnání. Dříve bylo možné v zahraničí najít jen pomocné práce, které sice byly na naše poměry dobře finančně ohodnocené, ale neměly vůbec žádnou prestiž. Dnes je to jiné. Pokud se mladý člověk vyučí nebo vystuduje, může vyrazit směle do světa a nemusí se obávat, že by ve svém oboru nenašel práci.
historická ulička
Samostatnou kapitolou je pak výhodné cestování pro mladé lidi. Není divu, že mladí lidé a to nikoli jen z České republiky, ale z celé Evropy, rádi cestují napříč Evropou a často i celým světem. Výhodou je, že mladí lidé nejsou tak nároční na pohodlí a tak mohou procestovat za pár tisíc kus světa.
zimní Praha
Nejedná se ovšem jen o zahraniční cestování. Od září roku 2018 je zvýhodněné jízdné v ČR pro studenty do 26 let. Sleva je velmi výrazná. Jedná se o 75% a to se opravdu vyplatí. Tato skutečnost otevírá úžasné možnosti pro mladé lidi, aby dokud studují, procestovali celou naši krásnou republiku napříč. Určitě to stojí za to. V České republice najdeme obrovské množství krásných přírodních i kulturních památek. Je ironií osudu, že například za takovou návštěvu multikina zaplatíte více, než za výlet do Prahy a to i tehdy, když jste z opačného konce republiky. A že Praha rozhodně stojí za to, o tom nemůže být pochyb. Ale jsou to desítky dalších míst, které bychom měli přinejmenším jednou za život navštívit.