Posted By
Mobilní dům jako řešení proti zdražování energií

Také vám připadá, že se svět zbláznil? Rostoucí ceny energií nutí mnohé z nás k razantním opatřením a někteří lidé dokonce zvažují vystěhovat se z městského bytu a pořídit si vlastní bydlení někde na venkově, kde se dá výrazně za energie ušetřit.

Nabízí se více řešení a jedním z těch schůdných jsou mobilní celoroční zateplené dřevostavby. Prodej mobilních domů se zaměřil v naší zemi zejména na objekty vytápěné, zcela nezávislé na inženýrských sítích. Většina mobilních dřevostaveb je také energeticky úsporných, mezi nimi najdete i takové, co se pyšní certifikátem energetické třídy B, tedy druhou nejvyšší.

kuchyňský dřez v mobilním domě

Vytápění dřevem – chcete-li skutečně ušetřit, orientujte se na krbová kamna a dřevitou hmotu. Palivové dřevo je stále relativně levné a navíc lze v lese sbírat klestí a menší větve, takže si můžete snadno vytvořit zásobu na zimu. Zároveň budete soběstační a nehrozí vám odpojení plynového kotle v případě přerušení dodávky zemního plynu, jak se to může stát u avizovaných blackoutů.

palivové dřevo

Mějte vlastní zdroj vody – voda je to nejcennější, co máme, a bez vody vydržíte jen dva až tři dny, zatímco bez jídla několik týdnů. Vlastní studna je základ a zároveň jste opět nezávislí na dodávkách vody z vodovodního řadu.

Nechte za vás pracovat slunce – solární kolektory a fotovoltaika dnes nejsou ničím nereálným a pro vás to může být další krok směrem k vlastní soběstačnosti. V dnešní době si lidé nemohou být jisti různými opatřeními ze strany státu i některých soukromých subjektů a čím více jste na nich nezávislí, tím větší pocit bezpečí.

Úsporný plynový sporák – namísto plynové přípojky si zajistěte sporák na propan-butanovou desetikilovou bombu. Je to stále nejlevnější způsob vaření, přitom velmi efektivní, neboť propan-butan je výhřevnější, než zemní plyn. Samozřejmě můžete využít i krbová kamna v zimě na ohřev vody a případně na vaření, takže další úspora navíc.