Posted By
Moderní kompresory

Kompresory tu s námi jsou opravdu velmi dlouhou dobu, protože velmi usnadňují práci. V dnešní době není problém zakoupit kvalitní kompresory za dobrou cenu.

Moderní kompresory

Hojně jej využijete

Technologie kompresorů, jenž produkují stlačený vzduch je tu s námi již opravdu dlouho, protože usnadňuje významně lidskou práci, což vede k velmi dobré efektivitě. V některých firmách to opravdu bez kompresorů nejde, protože stlačený vzduch má dostatečnou energii pro řadu využití. Jedním z nich je tryskání materiálu, kdy jej používáme k úpravě povrchu materiálu. Přeci jen třeba po takovém odlévání má povrch jisté vady a mnohdy není úplně optimální.

vzduchový filtr

Nyní proto zvolíme technologii tryskání, která je založena na působení energie částic, což je například písek. Povrch tak získá mnohem lepší vlastnosti a hlavně bude mít dobrou drsnost. Samozřejmě můžeme zmínit i lakování, protože k němu potřebujeme samozřejmě dostatečně silný kompresor. Barva je totiž zapotřebí hezky rozprašovat za pomocí lakýrnické pistole. Autolakovny dokáží divy, kdy je oprava nádherná a k nerozeznání od originálního laku.

Různé parametry strojů

Každý potřebuje jiný stroj, což platí v mnoha případech. A proto i k výběru profi kompresoru Piskovacky.cz je zapotřebí přistupovat naprosto individuálně, aby byl zakoupený stroj opravdu dokonalým pomocníkem. Musíme proto vybírat veškeré vhodné parametry, kdy prvním takovým je rozhodně výkon. Ten nám slouží k dostatečnému a rychlému doplňování do vzdušníku a celkové produkci dostatku stlačeného vzduchu.

vrchol pístu

Aby zároveň nejel kompresor neustále a my měli zásobu vzduchu pod určitým tlakem. Záleží co všechno chcete s kompresorem dělat, ale vždy dbejte na to, aby byl vzdušník opravdu dostatečně velký. U běžných firem je rozhodně nejlepší elektrický kompresor, protože jej prostě zapojíte do zásuvky a hned běží, kdy i utratíte za provoz málo peněz. Pokud takovou možnost nemáte, což nastává mnohdy na stavbách, tak je tu řešení v podobě dieselového kompresoru. Ten je přímo na stavební prostředí stavěn a běží po celou dobu pouze na pohonné paliva.