Posted By
My tu šanci máme

Každý si vedeme nějaký život, životní styl, ať už nám vyhovuje, nebo ne. Každý žijeme zcela jinak, s různými návyky, dobrými i špatnými. Všichni jsme někdy slyšeli o zdravém životním stylu, kde si hlídáte, co jíte, snažíte se hledat různé zdravější alternativy vašich oblíbených nezdravých jídel, věnujete se nějakému sportu, zkrátka se udržujete v pohybu. Někomu vyhovuje, někdo si radši posedí u televize a k tomu si sní nějaké nezdravé pochoutky. Každý nějak žijeme, ale měli bychom myslet i na to, jaké následky to pro naše tělo bude mít.

životní styl u obrazovky

Nemyslím jen fyzické, ale i psychické. U všeho nám něco hrozí. Z přílišného hlídání se ve stravě se nám může vyklubat porucha příjmu potravy, ze sezení u televize a odříznutí od světa můžeme trpět depresí a mnoho dalších. Nic není na sto procent zdravé, proto bychom se měli zaměřit i na naši hlavu, mysl. Neměli bychom se příliš stresovat ze zbytečných věcí, náš mozek má nutkání si některé věci zveličovat a stresujeme se více, než je třeba. Mnoho stresu přispívá k nedostatku spánku, dost možná i jídla a pití, což způsobuje mnoho dalších problémů. Měli bychom se o naše těla naučit starat, ať tu můžeme být co nejdéle a užít si život, který si už znova nezažijeme.

nezdravé jídlo

Někteří měli chuť žít co nejdéle, starat se o své tělo a mysl, ale tu možnost zkrátka nedostali a odešli z tohoto světa dříve, než si zasloužili. My, když jsme tu šanci dostali, tak bychom toho měli využít a něco s tím udělat. Zkuste si začít život trochu užívat, pečovat o sebe. Hned se budete cítit lépe, už jen při pár krocích. Pořádně se vyspěte, dejte si plnohodnotnou snídani, sklenici vody, jděte si zaběhat, jak Vám to vyhovuje. Udělejte něco pro své tělo, odvděčí se Vám, uvidíte sami. Jděte na to pomalu, nikam nespěchejte, ale zkuste to. Nic tím neztratíte, spíše naopak, ale je to jen a jen na Vás. Vy se musíte rozhodnout, že chcete změnu.