Posted By
Najde i dnes využití plastová obálka?

Stejně jako vše ostatní, i komunikace se stále více zrychluje. Ještě před pár desítkami let se veškeré zprávy posílaly poštou. To znamenalo, že byly doručeny během několika dní. Pokud byly posílány z ciziny, byla tato doba ještě delší.

Dnes máme mnoho možností prakticky instantní komunikace, ať už s přáteli, rodinou či obchodními partnery. Zde se uplatní především e-mail. Ten má oproti klasické poště nesporné výhody – příjemce jej dostane prakticky okamžitě, a nemusíme se bát, že se dopis na poště ztratí.

obalka2

Zdálo by se tedy, že klasickým poštovním službám odzvonilo. Ale není tomu tak. Kromě balíků jsou totiž stále i dokumenty, které je potřeba zaslat v papírové formě. Obvykle se jedná o úřední spisy, obsílky a další podobné věci.

K tomu jsou samozřejmě zapotřebí něco, do čeho danou listinu uložíme. Kromě té klasické papírových obálek je to například plastová obálka 2pack.cz. Ta se používala především k tomu, aby se obsah zásilky ochránil před promočením v případě deště. Jaké využití má ale dnes? A má vůbec nějaké?

Jak již bylo řečeno, poštovní služby upadají. A přiznejme si, že plast není zrovna to nejlepší, do čeho můžeme náš dopis dát. Především proto, že ne každý jej dokáže dobře uzavřít. A to je i hlavním problémem.

obalka5

Navíc se na ni píše podstatně hůře, než na klasický papír. Napsat tam adresu příjemce tedy také není zrovna nejjednodušší.

Avšak přes všechny tyto nevýhody má stále své využití. Je jím posílání nejrůznějších časopisů. A to v době, kdy má mnoho lidí své oblíbené tiskoviny předplacené a doručované přímo do schránky, rozhodně není k zahození.

Tyto velké tiskařské společnosti a vydavatelství navíc mají i možnosti, jak obálku pevně uzavřít. Co se adresy týče, zkrátka se tam nalepí papírový štítek, kde budou potřebné údaje natištěny.

Je tedy vidět, že ani dnes neztratil tento typ nic ze své užitečnosti. A nejspíše to tak bude i i nadále.