Posted By
Nejčastější nemoci a bolístky miminek

Miminka nám těžko řeknou o své bolesti. Může je bolet bříško, zoubky, nebo hlavička. Ale jen s těží to s přesvědčením poznáme. Je tedy dobré zahájit vylučovací metodu.
mimčo s dudlíkem
Jaké mohou být signály?
·         Spánek – miminka se naučí určitému spánkovému stereotypu. Pokud však zaregistrujete buď moc dlouhý, nebo neklidný a příliš krátký spánek, měli byste být na pozoru.
·         Silný pláč – často vyjadřuje bolest u novorozenců
·         Pocení – pokud se vaše miminko nadměrně potí, může být příčinou horečka, nebo zápas tělíčka s nějakou lokální bolestí.
·         Blednutí – například modré konečky prstů, namodralé rty, nebo kůže, značí že není něco v pořádku.
·         Stolice – opakovaný průjem není dobré podceňovat.
·         Zvracení
·         Horečka – horečka nastává při teplotě vyšší než 38°.
·         Nechutenství
Pokud projeví vaše miminko jeden z těchto příznaků, je vždy lepší konzultovat jeho zdravotní stav s lékařem. Lékař vám nejen poradí, jakou zvolit správnou medicínu, ale může vás i poučit, jak těmto problémům předcházet. Není také na škodu se neustále informovat. Každá rada dobrá, a ne všechny informace například na internetu jsou spolehlivými zdroji.
nemocní medvídci
Pozor především na horečku!
Horečka je většinou příznakem nemoci, či virové, nebo bakteriální infekce. Ale může nastat i při prořezávání zoubků. Horečkou se rozumí stav, kdy se zvýší tělesná teplota nad 38°, ale u miminek měřených teploměrem v konečníku o horečce hovoříme už při 37,8°. Pakliže by horečka přesáhla hranici 40°, může dojít k septickému šoku, což je už stav ohrožující člověka na životě.
Pokud vaše dítě dostane horečku, můžete zkusit aplikovat různé zábaly, ale s tím raději opatrně. U miminek se doporučuje sprcha v chladnější vodě. Sprchujte ale vodou maximálně o 4-5° nižší, než je teplota těla. Miminko by také mělo dodržovat pitný režim. Je to asi to nejlepší, co můžete při boji proti horečce udělat. Je také možné, že dítě s horečkou nebude mít takový hlad jako obvykle, v tomto případě jej do jídla nenuťte.