Posted By
Nemůžu si najít práci

Věta, kterou slýcháme od nezaměstnaných známých, kteří si dle jejich slov prostě práci sehnat nedokážou, protože nikde nikdo neshání zaměstnance nebo se jim zkrátka nedaří zaměstnavatele na pohovoru zaujmout ať se snaží jak se snaží.
Jenže opak je pravdou. Není to tak, že by nikde nehledali zaměstnancem protože oni pracovníky hledají a docela často. Problém je v tom, že daná osoba zkrátka pracovat. Samozřejmě výjimka potvrzuje pravidlo a opravdu se najdou i takoví, kteří mají zkrátka smůlu.
Hlavní ale je nikdy se nevzdávat a ať už jste ti, kteří práci hledají nebo ti, co mají nezaměstnané známé, kteří žádají o vaši pomoc, podívejte se s námi na způsoby, jak práci získat.
prázdné kapsy muže

1. První krok
Jako první, co je třeba udělat je vůbec se vším začít. Sepište si svůj životopis. Popřemýšlet nad tím, jaké práce je ta pravá, které nabídky by vám vyhovovaly a dát se do hledání.

2. Vyberte si médium skrz které budete práci hledat
Na výběr se nabízí internet, kde najdete nespočetné množství nabídek práce na nejrůznějších internetových stránkách. Nejlepší je ihned poté, co si vyberete vyhovující práci zavolat na číslo, které ve většině případů u nabídky je a domluvit se na pohovoru hned. Přece jen je to rychlejší, než psát maily, kde vás mohou předběhnout ostatní a na zaměstnavatele to udělá dojem, že o práci máte opravdový zájem.
Další možností je zajít se poptat přímo na místo, kde firma, či společnost u které byste chtěli pracovat sídlí. Často se totiž stává, že přes jiná média natrefíte na agentury skrz které se k práci dostanete a ty vám následně berou část vaší výplaty pro sebe.
Noviny, časopisy, televize, rádia. Tady všude se objevují pravidelně nabídky práce. Opět si stačí opsat telefonní číslo a jednat.
Nejlepší variantou je skloubit všechny možnosti a čekat, která z nich bude fungovat jako první.
zápisky u pc

3. Hlaste se na několik míst najednou
Nekontaktujte pouze jednoho zaměstnavatele. Kontaktujte jich rovnou několik. Někteří se vám nemusí vůbec ozvat zpátky nebo jim nebudete vyhovovat. Proto je lepší mít zájem hned o několik pracovních nabídek a pak jen trpělivě čekat, která vyjde a bude pro vás nejlepší.

4. Když se pořád nedaří
I tato situace bohužel může nastat. V tom případě je důležité zůstat silný a neházet flintu do žita. Podívejte se po nějaké brigádě. Peníze vynášet bude, vy budete alespoň v nějakém pracovním režimu a dokud nevyjde nějaká práce, můžete si alespoň přivydělávat brigádou.