Posted By
Noční stolek vybírejte podle velikosti i materiálu – Jak vybrat ten nejlepší?

Umíte si představit, že ve své ložnici nemáte u postele noční stolek? Asi jen těžko, že? Noční stolek je prostě nepostradatelný, ale víte, jak ho vybrat?

Noční stolek vybírejte podle velikosti i materiálu – Jak vybrat ten nejlepší?

Na noční stolek si odkládáme kdeco a bez něj bychom si to v ložnici neuměli ani představit. I když se totiž ukládáme ke spánku, potřebujeme mít obvykle kolem sebe věci, které jsou pro nás nepostradatelné a samozřejmě, že každý si na svůj noční stolek odkládá něco jiného. Jak postupovat při výběru a co určitě zohlednit? Zaměřte se na velikost, hloubku ale i samotný materiál, ze kterého je stolek vyroben.

pexels-photo-9641785

Co bude první?

Vyhlédli jste si noční stolek, po kterém toužíte, ale ještě nemáte pořízenou postel? Neunáhlujte se a nejprve se poohlédněte právě po posteli, až poté byste se měli k ní vybrat noční stolek. A proč? Na nočním stolku máme odložené věci, které nezbytně potřebujeme, když si jdeme lehnout, pro někoho to může být kniha, brýle nebo budík, ženy často potřebují mít na nočním stolku i krémy nebo si na něj odkládají šperky, obvykle nesmí chybět ani sklenice s vodou nebo šálek čaje, protože v noci se nám nechce kvůli žízni vstávat a je to praktičtější. Ať už ale na stolek odkládáte cokoliv, musíte to mít po ruce. To znamená, že z postele musíte na noční stolek pohodlně dosáhnout, právě proto je nutné vybírat výšku postele i s matrací souměrně s výškou nočního stolku.

Pozor také na hloubku. Noční stolek nesmí nikdy zavazet a nesmí brát v pohodlném vstávání z postele, takže volte stolky s menší hloubkou, ale úložný prostor nahraďte tím, že vyberete stolek takový, které má kromě vrchní odkládací plochy, také šuplíky či malou skříňku ve spodní části. V malých bytech tak můžete do nočního stolku odkládat i prádlo nebo jiné věci, což je ohromně praktické.

pexels-photo-7005280

Dřevo a ty ostatní

Noční stolek z masivu se bude výborně vyjímat v rustikálně laděné ložnici nebo v interiérech, které mají přírodní nádech. Dnes ale nemusíte vsázet pouze na dřevo a lze si vybrat noční stolek i třeba kovový nebo plastový. Kromě samotného materiálu popřemýšlejte i nad tím, jakou má stolek povrchovou úpravu. Dřevo je ohromně náročné na údržbu, lakované povrchy se naopak čistí lépe.

Noční stolek je výborných designovým doplňkem, ale plní i praktickou funkci a u postele by neměl chybět.