Posted By
O čem se ti zdálo?

                Sny jsou nedílnou součástí života. Přichází na scénu, když naše tělo vypíná. Střídají realitu. Náš mozek tedy pracuje na plné obrátky, i v době, kdy tělo spí. Jsou zvláštní, a nikomu se ještě nepodařilo plně rozluštit jejich význam. Některé jsou krásné, jiné děsivé. Čím jsme starší, tím méně pozornosti jim věnujeme, a tím méně si jich pamatujeme. Sny jsou však hluboce napojeny na naše podvědomí, a proto bychom jim měli věnovat více pozornosti.
spící brunetka

Snář

Ti z nás, kteří přikládají snům veliký význam, alespoň jedenkrát prolistovalo snář. Zde lze najít vysvětlivka ke každému jevu, který jste ve snu zažili. Jakoby sny věštily budoucnost. Ve skutečnosti však snáře mají od pravdy velmi daleko. Sny jsou u většiny lidí jen reakcí na podněty v reálném životě, strachy, obavy, přání, zážitky. Bývají velmi dobře maskovány, takže je pro člověka těžké odhalit, jaký význam jeho sen měl.
Existují věštecké sny?
Nelze dokázat, že by někdo pomocí snů mohl věštit budoucnost. Avšak snad každý z nás již slyšel o případě, kdy se někomu zdál sen, který se pak ukázal jako předzvěst skutečné události. Někomu se zdál sen naprosto identický s nadcházející událostí, někdo měl ve snu mírně pozměněné detaily, někdo potkal pouze znamení (například smrtku). Ač to nelze zatím vědecky nijak prokázat, vypadá to, že sny mají moc, která je tzv. mezi nebem a zemí.
 

Někdo sny má a někdo už ne?

Průzkumy ukázaly, že se sny zdají všem. Postupem času si je pouze nadále nepamatujeme. Nelze přesně prokázat délku trvání snů, ani jak probíhá čas ve snech, avšak průměrnému člověku se za noc zdá okolo osmi, až desíti snů, a začínají už brzy po usnutí.
strašidelná místnost

Živé sny

Některé sny mohou být natolik „živé“, že si je často po probuzení pleteme s realitou.  Namísto létajících slonů se v těchto snech odehrává náš život natolik reálné, že je těžké sen od reality rozeznat.
Rovněž nereálné sny mohou působit velmi živě, což nás pak mnohdy děsí.