Posted By
Originální prsteny a šperky

Šperky jsou odedávna věc, která podtrhuje naši výjimečnost a originalitu. Někdo je nosí proto, že se mu to líbí, jiní zase proto, že je to vzpomínka na někoho blízkého. V dávných dobách byly zlaté šperky symbolem nesmírného bohatství, protože ne každý si je směl dovolit.

První šperky můžeme nalézt již v době bronzové, kdy se vkládaly na těla mrtvých. Zejména to byly různé spony do vlasů, silné náramky, náhrdelníky a v neposlední řadě náušnice. Tyto šperky pak měli naznačovat, že onen pochovaný měl velmi vysoké postavení ve společnosti.

brož

Významným šperkem je pak prsten. Ve středověku byly oblíbené pečetní prsteny, které nosily pečeť, symbol pro daného vladaře nebo království. Obyčejné prstýnky pak nosily dívky, jako symbol nevinnosti a čistoty. Historie prstenů však sahá dál, než si myslíme. První prsteny nosili již staří Egypťané a nebyly to žádné jiné prsteny než svatební. Motaly se z rákosu a pasovaly na prsteníček, jelikož do prsteníčku vede žíla přímo ze srdce – symbol upřímné lásky. Samotný tvar prstenu – kruh, pro Egypťany znamenal věčnost. Tudíž dva lidé nosící tyto prsteny k sobě chovali hluboké city, které měly trvat na věčnost.

safírový prsten

Výrobou šperků šperkařstvím, chcete-li se již velmi dlouho zabývá slečna Adéla Vomáčková. Slečna Adéla vystudovala mnoho škol. První ani z daleka nesouvisela se šperkařstvím, jednalo se o obor polygrafie, který je úzce spjatý s jiným oborem – reprodukční grafik. Následná druhá škola však již přece jen naznačovala směr, kterým se mladá slečna Vomáčková vydá. Vystudovala obor zlatník/klenotník na COPT v Praze. Tyto obory byly následovány oborem design kovu a šperku na Fakultě designu a umění Ladislava Sutnara v Plzni a vše jest zavrženo oborem design šperku, který vystudovala v Barceloně

Jak sama šperkařka naznačuje, každý šperk vnímá jako věc, která přenáší hlubší význam a jedinečnou informaci o nositeli. Upřednostňuje osobní setkání v případě výroby šperků na zakázku. Šperk se poté stává vypravěčem života daného nositele.

V její nabídce naleznete náušnice, řetízky s přívěšky a prstýnky, které jsou doslova mistrovským dílem. Velmi zajímavým kouskem je například originální prsteny s magnetem. Pokud se Vám tedy zatoulala někam pětikoruna, tenhle prstýnek ji najde. Naopak vskutku úchvatným je pak zlatý prsten se safírem, kamenem modřejším než je nejmodřejší oceán.

Chcete-li být nositelem šperku, který každého ohromí a vy budete mít pocit, jakoby byl Vaší součástí odjakživa, slečna Adéla Vomáčková Vám toto přání splní.