Posted By
Podprůměr nebo nadprůměr

Procenta se učíme už na základní škole v hodinách matematiky, ale po pravdě, většina z nás si zapamatuje pouze co je sto procent a od té doby chceme mít všechno stoprocentní. Sto procent bereme jako základ abychom rozdělili vše na podprůměrné, průměrné a nadprůměrné. Ale zároveň, když je něco stoprocentní, tak to nebereme, že je to průměrné, ale že je to na sto procent dobré a lepší už to nemůže být.

procenta

Nikdo nechceme být ve škatulce podprůměrný, a proto se snažíme a neustále mezi sebou něco soutěžíme. Naštěstí každý najde v sobě i něco nadprůměrného, protože jak se správně říká, pan Bůh každému něco ubral a něco přidal, a to z nás dělá jedinečné osobnosti. Co se týká výrobků, milujeme stoprocentní džusy, vyhledáváme stoprocentní biopotraviny, kupujeme stoprocentní bavlnu, léky, co stoprocentně zaberou. Když na výrobku bude cedulku s nápisem stoprocentní kvalita, nebudeme o kvalitě vůbec pochybovat. Ale takto svět většinou nefunguje, máloco je úplně stoprocentní a musíme se občas smířit i s tím, že náš plat je podprůměrný.

procenta

Podprůměrný výdělek je hodně stresující záležitost, pokud trvá delší dobu a my nejsme schopni žádné peníze odkládat bokem a našetřit si. V takových případech bychom rádi získali 100% hypotéku, jakože když chci koupit nemovitost, tak banka mi půjčí celou částku, jenže takto už dnes banky peníze nepůjčují. Bohužel musíte část peněz na koupi nemovitosti sehnat jinak. Na druhou stranu si ale můžete být jistí, že i když vaše příjmy nejsou nadprůměrné, a banka vám třeba hypotéku neschválí, můžete požádat o hypotéku investiční nebankovní společnost a pokud máte alespoň minimální příjem, ze kterého jste schopni splácet, hypotéka vám bude schválena.

Žít na sto procent může znamenat v každém období našeho života něco úplně jiného. Hlavní je, že tom vnímáme jako to nejlepší, co v danou chvíli můžete prožívat.