Posted By
Potřebujete půjčku? Jděte na to chytře

V dnešní době je půjčení financí neuvěřitelně jednoduché. Mnohdy stačí jen sedět doma u počítače, párkrát kliknout a je to. Takové služby přitom nabízí bankovní i nebankovní společnosti. Kam zamířit za půjčkou https://www.fahd.cz/kam-zamirit-za-pujckou/ je samo o sobě dobrá otázka. Nyní se ovšem podíváme na to, na co byste se měli soustředit předtím, než cokoli podepíšete.

Finance půjčka banka

Nejdřív se zamyslete, jestli je to nutné

Existuje hodně lidí, kteří si berou závazky kvůli hloupostem. Záleží samozřejmě na tom, co je pro vás důležité. Chcete-li svým dětem udělat radost drahým dárkem, potom jde o správné rozhodnutí. A pokud už dlouho sníte o dovolené u moře a víte, že na ni nenašetříte, potom jděte do toho. Myslete ale na to, aby se vám úvěr za danou věc skutečně vyplatil i s tím, co přeplatíte.

Jedinou věc byste rozhodně dělat neměli a mnoho lidí to bohužel dělá. Neberte si další závazek na to, abyste splatili ten, který již máte. Dostanete se tím do začarovaného kruhu, ze kterého se těžko dostává. Většinou to končí exekucemi, insolvencí nebo vyhlášením osobního bankrotu. Vždy si musíte být jisti, že jste schopni splátky zaplatit, a to bez výjimek.

Graf data úroky

Na co se u nabídek dívat?

Na českém trhu najdete nespočet nabídek na spotřebitelské úvěry, hypotéky a mnoho dalšího od desítek různých společností. Vždy se dívejte na reference lidí, kteří s nimi mají zkušenosti. Podle toho poznáte, jaká je s nimi komunikace, zda se jedná o spolehlivou firmu apod. Nenechte se nachytat na lákavé inzeráty a reklamy, které slibují hory doly. Jděte po jasně daných informacích.

Záchytným bodem by se pro vás také měla stát sazba RPSN. Nenechte se ošálit nízkou úrokovou sazbou. Ta může být nízká, ale pokud bude RPSN (roční procentní sazba) vysoká, půjčka pro vás výhodná stejně nebude. Měli byste se samozřejmě dívat i na samotnou úrokovou sazbu, ale zjišťujte si i procenta RPSN. Ta se v reklamách většinou neobjeví, a přitom hrají velmi důležitou roli.