Posted By
Překvapte partnerku jednoduchou večeří

Problémy ve vztahu s partnerkou má občas každý. Ať už jde o kratší, či delší soužití. Jsou to obvykle žabomyší války, které spíše oba partnery vyčerpají, než dojde k usmíření.

Pokud se právě nacházíte ve fázi, kdy se cítíte trochu provinile a rádi byste udělali krok k usmíření, nabízíme radu, jak na to. Stačí nakoupit pár surovin a můžete se pustit do vaření. Nemusíte být ani zdatným kuchařem, protože recept na lasagne zvládne i začátečník.
porce lasagní

Suroviny:

Mleté hovězí maso 400 g (prodává se již balené na táccích a najdete ho v chladících pultech)

Lasagne-jedno balení (těstoviny ve tvaru obdélníků o rozměru cca 6X15 cm)

Rajský protlak-malá plechovka, 6 lžic, i více ostrého kečupu, sůl, chilli dle chuti, muškátový oříšek, půl lžičky mleté sladké papriky, oregano, 1 cibule, 200 g másla, česnek dle chuti

Sýr Eidam-150 g (nakrájený na kostky), 1 smetana na vaření 10 %, 2 lžíce hladké mouky
dvě sklenice s lístky

Postup:

Na sto gramech másla mírně osmahneme nakrájenou cibuli, přidáme maso a necháme za stálého promíchávání zatáhnout. Pak přidáme sůl, papriku, protlak s kečupem, utřený česnek, chilli a sušené oregano. Dobře promícháme a asi po deseti minutách odstavíme z ohně.

Teď si připravíme bešamel. Do kastrolku dáme zbylé máslo, rozpustíme, přidáme mouku, usmažíme zlatou jíšku a vlijeme do ní smetanu. Směs po chvíli zhoustne a pak do ní dáme nakrájený sýr a strouneme trošku muškátového oříšku (ne příliš.) Odstavíme z plotny a připravíme si ohnivzdorný, nebo keramický hranatý nižší pekáček, na jehož dno nejprve vložíme asi půl centimetrovou masovou směs. Na ni pak dáme lasagne a dále znovu masovou směs kterou ještě pocákáme bešamelem. Vrstvy střídejte a zakončete opět vrstvičkou masa. Pokud těstoviny masem nepřikryjete, zkroutí se a budou gumové. Je dobré na sebe naskládat minimálně 4 vrstvy.

Pekáček vložte na 30 minut do trouby a pečte na 180°C.

Počítejte as s 30 minutami doby přípravy. Mezi pečením můžete přichystat stůl, vychladit nejlépe lahev červeného a pak už jen pozvat partnerku ke stolu. Úspěch je zaručen a vše bude odpuštěno!