Posted By
Strategie v hubnutí

Vánoční svátky a celkově období zimy je zkouškovým obdobím pevné vůle. Přičteme-li k tomu navíc nynější situaci, která rozhodně nepřeje shazování kil a sportům, vychází nám, že nabrání kil navíc se zkrátka nevyhneme. No jo, ale co si počít s tím, přichází teplé počasí, které se pojí s odhalováním? Pojďme se společně podívat na jednoduchých 8 strategií pro hubnutí https://www.bmikalkulacka.cz/8-strategii-pro-hubnuti-zalozenych-na-vedeckych-studiich.

hummus se zeleninou

První strategii si vlastně můžeme rovnou odškrtnout, protože to za nás zvládne sama příroda. Nevěříte? Rozhodně se nejedná o žádný chyták nebo doporučení, na zázračné tabletky. Princip spočívá jednoduše v tom, že jelikož nadchází teplé období, lidé celkově méně konzumují, protože je to při tropických teplotách nepohodlné, a máme větší chutě na lehká a zdravější jídla.

Další, tedy druhou radou je kalorický deficit, který je vlastně vůbec nejdůležitějším pilířem. Když se to ovšem řekne takto, většina osob si představí drastické diety, u kterých budou trpět hlady jako zvířata. Opak je ale pravdou. Můžete si dopřát i vaše oblíbená jídla anebo sladkosti, ovšem je důležité, aby váš příjem byl menší než váš výdej.

S tím se pojí i další krok, který napomáhá právě s dostáním se do kalorického deficitu, což je pohyb. Jarní počasí přímo vybízí k delším procházkám, které nám navíc zlepší i náladu a naladění, protože se příroda probouzí, tráva a stromy začínají opět zelenat a začínají růst i květiny.

Zapomínat bychom neměli ani na dostatečný pitný režim, který podpoří funkci metabolismu, bude docházet k vyplavování toxinů z těla a také dojde ke zmírnění chutí, na nezdravá jídla. Dostatečná hydratace tak působí de facto jako přirozená detoxikace organismu.

žena na kole

Skvělým návykem, který bychom si měli při hubnutí osvojit je konzumace jídla u stolu a chystání si jídla na talíř. Toto jednoduché pravidlo nám pomůže při uvědomění si, že jídlo konzumujeme a my tak nebudeme mít tendence neustále chodit a něco ujídat, čímž naprosto ztrácíme přehled nad tím, co jsme snědli.

Důležitý je také zdravý vztah k jídlu jako takovému. Nesahejte po drastických omezeních, které budou mít jen krátké trvání. Než s něčím tedy začnete, najděte si více informací o zdravém stravování.

Další radou, která se týká jídla, je mít vždy po ruce nějakou zdravou svačinku například v podobě jablka, špaldových tyčinek, oříšků, raw tyčinky anebo třeba nějakých zdravějších krekrů, která bude prevenci proti přehládnutí, které velice často vyeskaluje v nájezd na lednici. Chytrým faktem také je, že když si něco nekoupíte, nebudete to mít doma, tím pádem to ani nesníte. Když se tak párkrát udržíte od koupě brambůrků, rozhodně vám to bude jen k dobru.

Posledním faktorem, který výrazně ovlivňuje hubnutí, je alkohol. Konzumace alkoholu nejen že způsobuje vysoký příjem kalorií, vyvolává chutě na nezdravá jídla, ale také zpomaluje funkci metabolismu, snižuje chuť na pohybovou aktivitu, a navíc při jeho vyšší konzumaci dochází k menšímu budování svalové hmoty.