Posted By
Tažné zařízení je nejvíce využívané příslušenství

Výhody tažného zařízení

Tažné zařízení Octavia je nejvíce preferované příslušenství osobních vozidel, dokonce s vyšší oblibou, než střešní hagusy. Lze na něj připojit menší vozík, velký obytný přívěs, speciální přívěs pro přepravu koní a hovězího dobytka, ale může posloužit i jako základ pro nosič bicyklů.

obytný přívěs

Nosiče kol – nosiče kol na tažné zařízení jsou v současné době nejoblíbenější způsob ukotvení bicyklů, a to nejen v České republice. Nemají vliv na aerodynamiku jízdy, nemění se s nimi spotřeba paliva a máte pohodlný přístup do kufru. Na nosič se vejdou až 4 kola i s vyšší hmotností, např. elektrokola.

Absolutní nezávislost na přepravě břemen – to je asi ten nejsilnější důvod, proč si tažné zařízení vůbec pořídit. Můžete na něj kdykoli připojit cokoli (s ohledem na hmotnost vozidla), aniž by vás někdo omezoval, snad jen v případě, že si přípojné zařízení půjčujete.

tažné zařízení

Stěhování – kromě převážení stavebního materiálu, zemědělské techniky (sekačky, traktůrky) a zahradní zeminy je stěhování nejčastější důvod připojení přívěsného vozíku. Tímto způsobem převezete od věcí v krabicích až po sedací soupravy, koberce a spotřebiče, a pochopitelně ušetříte za stěhováky.

Vozíky pro koně – převážení koní je dnes docela běžnou praxí mezi chovateli a v jezdeckých oddílech. Pouze musíte dbát na hmotnost vozíku i s nákladem, která u dvou koní může přesáhnout i jednu tunu.

Obytné karavany – karavan nemusíte vlastnit, existují půjčovny a lze si jej objednat v předstihu na plánovanou dovolenou. Výhodou je absence omezení najetých kilometrů i místo, kam se chcete s karavanem vydat. Dalším plus je minimální riziko poškození karavanu, na rozdíl od situace, kdy si zapůjčujete např. přepravní dodávku nebo jiný automobil, kde se může pokazit pohonná jednotka i karosérie mnohem častěji. Nehody s karavanem se nestávají tak často, pokud s ním ovšem vlastní vinou při couvání nenabouráte. Pro jistotu se vyplatí pro takové případy na cesty pojistit.