Posted By
Teplo, palmy, pláž nebo spíš hory a adrenalin? Ušetřete si na dovolenou snů!

Jelikož nový rok začal již před více jak dvěma měsíci, byla by hloupost čekat na další nový rok, kdy byste si mohli dát již teď vytoužené předsevzetí, že s něčím přestanete nebo naopak začnete. Udělejte si svůj symbolický nový rok a tudíž další možnost předsevzít si úkol, který dodržíte. Vždyť přeci na dovolenou, na kterou se snažíte ušetřit, chcete jet už tohle léto. Příští samozřejmě také, ale proč se ochudit o jedno celé léto jen proto, že je jednodušší dál kouřit, pít alkohol nebo utrácet za drahé boty.
zasazené bankovky
Aby se vám vaše pomyslné prasátko zaplnilo, budete muset pozměnit pár svých návyků, které vám nejen kazí zdraví, ale také zbytečně vysávají peněženku.
·         Kouření
Jedením z velmi častých důvodů hádek v domácnosti. Zkuste si spočítat, kolik ušetříte peněz, když vynecháte cigarety. Nedalo už by to minimálně na část dovolené někde u moře nebo na horách?
·         Boty
Bod určený spíše ženám, které se přirozeně chtějí líbit, a bez báječných bot to samozřejmě nejde. Ovšem, ženy, potřebujeme mít v botníku čtvery lodičky stejné barvy? Předpokládám, že muži ocení úplně stejně černé lodičky 1 jako černé lodičky 5, jelikož si budou myslet, že jsou to stále ty samé. A jejich, ač jasné, ovšem pro ně úplně přehlédnutelné, rozdíly nezaregistrují.
·         Hlídejte si výdaje
Že si neuvědomujete, kolik takové cigarety stojí nebo že jste utratila další tisíce za boty nebo šaty? Pište si to. Platit kreditní kartou má jistě své velké výhody, ale trochu ztrácíte kontrolu nad tím, kolik ve skutečnosti utratíte. Zkuste si jeden měsíc psát na papírek všechny vaše výdaje a na konci si je sečtěte. Možná budete překvapení, kolik peněz vyhodíte za párky v rohlíku během cesty do práce nebo jakou část výplaty jste vlastně nechali v hospodě.
prasátko a mince
·         Partner/ka
Hlavním tématem týkajícím se vztahů jsou finanční výdaje. Protože vztah je přeci tak finančně náročný. Nemusel by, kdybyste místo drahých večeří, kam chodíte 3x do týdne vyrazili například na delší procházku městem. Zkuste si polovinu finančně nákladných aktivit nahradit například sportem a finanční obnos, který ušetříte, dejte do kasičky na společnou dovolenou.