Posted By
Vyzdobte si domov po svém

V poslední době vzniká přehršel obchodů, které nabízí množství doplňků do domácností, často i za přijatelné ceny, čímž ještě víc lákají ke koupi. Posléze zjišťujeme, že jsme jich nakoupili příliš mnoho a nevíme, co s nimi, ani se nám vlastně moc nelíbí. Peníze se nasčítaly a už nám je nikdo nevrátí. A právě proto je vhodné si bytové doplňky vyrábět samostatně. Výroba je časově poměrně náročná, takže nás musí bavit a dávat nám smysl. Tím se zbavíme rizika vytváření přílišného množství zbytečností, anebo zahlcení bytu. Navíc vlastnoručně vyrobená a povedená věc zahřeje u srdíčka jako nic jiného. A i dárky vlastní tvorby umí udělat obrovskou radost.
bytové doplňky.jpg
Budeme s vámi sdílet několik tipů a příkladů, jak se dají staré věci recyklovat a využít ke zkrášlení domácnosti s téměř nulovými náklady.
Staré oblečení, povlečení, kusy látek, pokud jsou v dobrém stavu, lze znovu využít. Můžeme pomocí patchworku vyrobit nové povlaky, přehozy, deky, závěsy – fantazii se meze nekladou. Látkou můžeme polepit karton a vyrobit rámeček, nazdobit květináče, ušít hračky pro děti. Horší kusy využijeme na hadříky a utěrky, nejhorší na jednorázové použití před vyhozením. Vše má své použití a ekologický dopad se tím snižuje.
Pokud máte přehršel igelitek a už dávno nakupujete do látkové tašky, nevyhazujete je, ani je nepoužívejte místo pytlů na odpadky. Rozstříhejte je na proužky a vyrobte z nich košíky! Je to práce zdlouhavá, ale krásná a plnohodnotná.
natírání plotu.jpg
Staré banánové krabice se dají použít samozřejmě na stěhování, ale karton má velký potenciál. Můžete vytvořit malované rámečky na fotografie, anebo i vlastní nábytek. Když jej potapetujete, možná ani lidi nepoznají, že je kartonový.
Ze zbytků starých svíček, či ze včelího vosku si můžete vyrobit originální nové svíčky. Svíčka vždy přidá domovu na útulnosti a její svit je úplně jiný, než ten elektrický.
Ať je váš domov plný vlastní radostné tvorby!