Nastala doba sečení trávníků, podíváme se tedy, jaké možnosti sečení a sekaček na našem trhu je k dispozici.
První možností, je možnost známá již po staletí, tou možností je chopit se srpu a kosy a jako správní sekáči vynaložit nemálo své vlastní energie k posečení a následnému shrabání trávy. Nevýhodou je, že málokterý sekáč kosou dokáže síci tak dokonale, že na trávníku nevznikají místa s nižší či vyšší trávou.
Přejděme tedy k metodám sečení modernějším. Na trhu máme křovinořezy a strunové sekačky, se kterými se bimbáte při sečení sem tam a odlétávající kamínky se Vám zasekávají do nohavic i sousedova okna.
Možností třetí jsou sekačky elektrické, ty mají určitý záběr, šířku stopy, kterou po sobě zanechávají. Výhodou je, že posečená tráva je v jedné výšce a rovnou i posbíraná ve sběrném koši. Nevýhodou je, že musíte neustále dávat pozor, abyste si nepřesekli kabel, to by bylo nebezpečné
Čtvrtá možnost, je sekačka benzinová, je na principu sekačky elektrické, jen nemá žádný kabel a obvykle má širší záběr sečení, což znamená, že po sečené ploše přejdete méněkrát. Může být s pojezdem i bez, bez pojezdu je sečení namáhavější.
Pátá možnost je sekačka pojezdová, vypadající jako takový sekací traktůrek, je vhodná pro větší sečené plochy, kde nejsou žádné překážky, jako například stromy.
Šestá, ještě modernější varianta je sekačka robotická, která zahradu poseče sama, když potřebuje, zajede do své elektrické dobíjecí stanice se dobít a následně pokračuje ve své práci. Je vhodná na zahrady bez povrchových nerovností, protože nerovnost vyhodnotí její senzor jako překážku a místo objede.
Možností poslední, sedmou je pořízení si takzvané ekologické sekačky, která zároveň zajišťuje i hnojení trávníku v podobě ovcí či zakrslých koz, ale pozor, nevýhodou je právě hnojivo, které z ní neustále vypadává a hrozí, že si ho vyšlápnete. Navíc, v období zimy je nutné tuto bio sekačku krmit senem.
Zahradní technika