Posted By
Zařizování koupelen

V koupelně vykonáváme osobní hygienu a trávíme poměrně dost času, a proto stojí za to udělat si ji hezkou. Pomůže Vám s tím šikovný instalatér.

Zařizování koupelen

Praktické využití

Koupelna je velmi důležitá místnost, bez které se v civilizovaném bydlení neobejdeme, a proto stojí za to si ji zařídit podle představ. Jedna stránka je design, ale také se musíme soustředit na praktičnost, která je velmi důležitá. Klidně nahlédněte do katalogů velkých firem, které se zaměřují právě i na koupelny, kdy se můžete inspirovat moderním designem.

moderní koupelna

Tato místnost není zas až tak velká, ovšem musíme dobře zařídit rozvody a elektřiny, protože je potřeba navést vodu všude, kam je potřeba a s kombinací elektřiny to není bez dobrého zabezpečení vhodné. Velké rozhodnutí padá taká na to, jestli zvolit pohodlnou vanu či sprchový kout, kdy mnohdy rozhoduje dostupný prostor. Ale i malá místnost se dá naplno využít a také ji opticky zvětšit barvami a nábytkem. Jestliže si nejste jisti, nebo potřebujete poradit, tak není problém si domluvit konzultaci s bytovým architektem, který už najde vhodné řešení, z kterého budete nadšení.

Obkládání stěn

V koupelně se manipuluje spoustu času s vodou, která ne vždy zůstane třeba ve sprchovém koutě či vaně, a navíc je tu vysoká vlhkost. Proto musíme zabránit vniknutí na stěny a podlahu, a proto se koupelny obkládají kachličkami. Pokud se udělají rovně a mezi nimi dobré spáry, tak skutečně voda zůstane na nich a neprosákne do nemovitosti.

spára mezi dlaždičemi

Do nové koupelny se asi kachličky po babičce hodit nebudou, takže stojí za to se podívat na nejprodávanější obkladačky v dnešní době a třeba z nich si vybrat. Následné lepení a spárování můžete zvládnout sami, ale když si vezmeme, že někdy jsou potřeba překopat rozvody vody, tak se vyplatí služby profesionála. Zvládne kompletně obkladačské práce Kanalizace-instalateri, kdy je jedna spára přesně velká jak druhá, a proto budete mít nádherně obloženou a zaspárovanou koupelnu. Navíc si ušetříte hromadu práce, a proto je tato služba rozhodně výhodná a cena za jeho služby Vás nezruinuje.